Täby Brandskyddsteknik

  • Kontakta oss

firefire

Passivt brandskydd

Brandskyddsisolering | Brandskyddsmålning | Brandtätning

Försäljning/Kalkyl

Tony_120x120
Tony Rangemo
Telefon: +46 70 792 68 86
E-post: tony.rangemo@tbt.se

Försäljning/Kalkyl

Thomas-Wallen

Thomas Wallèn
Telefon: +46 70 147 86 68
E-post: thomas.wallen@tbt.se

Arbetsledning

Peter-Ahlen

Peter Ahlèn
Telefon: +46 70 962 02 81
E-post: peter.ahlen@tbt.se

Arbetsledning

Gurcan-Sari

Gurcan Sari
Telefon: +46 70 962 46 02
E-post: gurcan.sari@tbt.se

Arbetsledning

Henrik-Joelsson_120x120

Henrik Joelsson
Telefon: +46 72 228 82 08
E-post: henrik.joelsson@tbt.se

Arbetsledning

Tony Säwe
Telefon: +46 70 792 65 29
E-post: tony.sawe@tbt.se

extinguisher

Aktivt brandskydd

Brandmaterial | Service | SBA | Utbildningar

Stefan-Jahr

Stefan Jahr
Telefon: +46 70 962 14 47
E-post: stefan.jahr@tbt.se

John Schoultze
Telefon: +46 70 243 43 61
E-post: john.schoultze@tbt.se

tunnel-17

Tunnelprojekt

Försäljning/Kalkyl

konrad-120x120

Konrad Aurin
Telefon: +46 70 962 46 22
Telefon: +49 16 225 11 468
E-post: konrad.aurin@tbt.se

Projektingenjör

karolina-240

Karolína Harmachová
Telefon: +46 70 792 03 60
E-post: karolina.harmachova@tbt.se

Projektingenjör

Esra Bas
Telefon: +46 70 792 78 14
E-post: esra.bas@tbt.se

kugge-21

Administration

HR

Helen2_120x120

Helén Ljungmark
E-post: helen.ljungmark@tbt.se

Ekonomi

Ann Sundstrand
E-post: ann.sundstrand@tbt.se

Ekonomi

Susanne Sjölund
E-post: susanne.sjolund@tbt.se

Kvalitè och Miljö

Arne Holm
Telefon: +46 72 212 12 34
E-post: arne.holm@tbt.se

box-24

Lager och verkstad

user-23

VD

user-23

COO Brandslangen AB

Peter-W-120x120

Peter Westerberg
Telefon: +46 70 960 08 33
E-post: peter.westerberg@tbt.se

patrik-240

Patrik Ljungmark
E-post: patrik.ljungmark@tbt.se

Amir Tatarevic
E-post: amir.tatarevic@tbt.se

Täby Brandskyddsteknik…Vad kan jag hjälpa dig med idag?

Står du inför eller i början av ett byggprojekt, och vill undvika kostsamma fel och förseningar längre fram? Då är det smart att ta reda på exakt vilka lagar och regler som gäller idag. Och vad man bör tänka på för att det ska bli rätt från början. Ring någon av våra kontaktpersoner ovan, eller skicka in kontaktformuläret nedan, så kontaktar vi dig.

Objekt

Produktområde

Nyheter

Mils tunnel i Tyrol Österrike

TBT have started the cladding of the tunnel structure at Tunnel Mils in Tirol Austria for JV of OESTU-STETTIN &… Läs mer

Spotify

TBT utför inventering och åtgärder av brister i brandskyddet på Spotifys huvudkontor på Regeringsgatan. Bild: spotify.com

Kv. Monumentet, Götgatan / Kv. Oakhouse, Nacka

BTH Bygg AB har givit TBT förtroendet att medverka på följande projekt med ljud och brandtätning plus brandskydd av bärande… Läs mer

Om konsten att brandskydda stål

Och ett vanligt men livsfarligt missförstånd Stål används ofta som byggnadsstommar som bär hela fastigheten. Dels för att det stjäl… Läs mer

© TÄBY BRANDSKYDDSTEKNIK AB 2016